Web sitemizde 28 kategoride ki 147 yazımıza 11 yorum yapılmıştır.

Mudanya Doğalya Hotel

adminn tarafından 4 sene önce kategorisinde yayınlandı ve hakkında hiç yorum yapılmadı!

 Mudanya Doğalya Hotel,Bursa’ya 30 km, İstanbul’a 1 saat 45 dakika (deniz yoluyla) mesafede olup Mudanya Yıldıztepe mevkisinde bulunmaktadır .Doğalya Hotel‘de 20 adet standart 4 adet suit olmak üzere toplam 24 oda bulunmaktadır. Odalarımızın hepsi güneş görmektedir ve hepsi hem havuz hem de deniz manzaralıdır.

Mudanya Doğalya Hotel Mudanya Doğalya Hotel
Mudanya’da farklılığı arayan kitlelerin tercihi olacak Doğalya Hotel Düğün, Nişan vb. toplu davetleriniz içinde ister havuz başı ister kapalı olmak üzere organizasyonlarınıza ev sahipliği yapabilecek özelliktedir.

Sabahları açık büfe kahvaltımız eşliğinde güne zinde bir merhaba demeniz, A’la Carte Restaurantında özel anlarınızı daha da özel kılmak için sizlerin hizmetindedir

                      Doğalya Hotel Hizmetleri:

Odalarda standart olarak aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.;

-Klima
-Kablosuz İnternet
-Telefon (Uluslararası/Şehirlerarası)
-Uydulu LCD TV
-Minibar
-Emanet Kasa

Bunların haricinde Doğalya Otel‘in bünyesinde verdiği diğer hizmetler;

-Kuru Temizleme
-Otopark
-Yüzme Havuzu
-Restaurant
-Cafe-Bar-Disco

Doğalya Hotel Mudanya Doğalya Hotel

                         Odalar

Suit Oda Sayısı : 4 Adet

Standart Oda Sayısı : 20 Adet bulunmaktadır.

Single odalarda,1 adet çift kişilik yatak bulunmaktadır.

Double odalarda,1 adet çift kişilik  1 adet tek kişilik  yatak bulunmaktadır.

Odalarımızda standart olarak sunulantrans Mudanya Doğalya Hotel başlıca hizmetler;

Telefon / Uydulu LCD TV / Minibar / Emanet Kasası / Klima / Fön Makinası Doğalya Hotel sizi ve konuklarınızı ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacaktır.Çünkü tüm konuklarımız bizim için özeldir ilkesi ile yola çıkmıştır.Güleryüzlü seçkin profesyonel birbirinden farklı deniz ve havuz manzaralı özenle hazırlanmış 20 normal oda 4 suit oda olmak üzere 24 oda mevcuttur.Tüm odalarımızda tv uydu yayın, internet bağlantısı, minibar,emanet kasa, saç kurutma makinesi, klima mevcut olup yüzme havuzu alacarte restaurantı, balık restaurantı ,toplantı salonu , çocuk oyun salonu, havuz barı vardır.

Mudanya Doğalya Hotel odalar Mudanya Doğalya Hotel

Doğalya Hotel‘de günün yorgunluğunu atacağınız teras cafede mevcuttur.

                                 Doğalya Hotel İletişim Bilgileri 

Adres: Kumyaka Cad. Manolya Sok. No:33 Yıldıztepe Mevkii Mudanya Bursa

Telefon: (009) 0224 – 544 86 66 (PBX)

Faks: (009) 0224 – 544 38 61

E-mail: rezervasyon@dogalya.com

İnternet sitesi:http://www.dogalya.com

                                  Mudanya Tarihi :

İlçenin tarihi milattan önce 7. yüzyıla dayanır. İlk adının Myrlea olduğu bilinmektedir. 12 İyon şehir devletinden olan Gemlik ve Erdek’in de kurucusu Kolofonlular tarafından kurulmuştur. Zaman zaman işgale uğrayan şehir, Makedonya Hükümdarı 5. Filip (Philippos) tarafından yıkılmış ve yerine, Apameia adı ile yeni bir şehir inşa edilmiştir. Bu şehir de işgale uğramış ve imar edilerek Montania adını almıştır.Mudanya adının buradan geldiği sanılmaktadır.
Mudanya, 1321 yılında Orhan Bey tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır.
Mudanya Kasabası, Mondros Mütarekesi’nden sonra, önce İngiliz istilasına uğramıştır. Fakat Jandarma Onbaşısı Şükrü Çavuş’un İngiliz Deniz Piyadesi’nin çıkartma yaptığı iskelede İngiliz Ordusundan bir binbaşı ile bir eri öldürmesi üzerine bu işgal bir gün bile sürmemiştir. 25 Haziran 1920’de gerçekleşen bu olaydan 11 gün sonra İngiliz ordusunun yerini Yunanlılar almıştır. Düşman işgali altında 2 yıldan uzun süre kalan Mudanya, 12 Eylül 1922 günü Yunan işgalinden kurtulmuştur.
Türk Kurtuluş Savaşı’nı sona erdiren anlaşma 3- 11 Ekim 1922 tarihleri arasında yapılan konferans sonucunda Mudanya’da imzalanmış ve Mudanya Mütarekesi adını almıştır.

Bursa Otelleri  Mudanya Doğalya Hotel
Yazar : adminn
Benzer Yazılar
Yorumlar